You Plus

Z īpašā laidiena jubilejas modeļi: atskats

Sporta automobiļu fani 50 gadu garumā.

 

Kad 1969. gadā tika izlaists oriģinālais Datsun Z, tas bija kā apgaismība automobiļu pasaulē.

 

Pieejams cenas ziņā, uzticams sporta automobilis ar stilu un komfortu, ko var izmantot braukšanai ikdienā, — tolaik tas bija kas nedzirdēts. Z, kura pamata cena bija 3626 ASV dolāri, — Ziemeļamerikā pazīstams kā Datsun 240Z — bija sporta automobilis, kas bija pieejams ikvienam.

 

Pēc neilga brīža, klienti visā pasaulē baudīja jauniegūto brīvību izpētīt savus iecienītos līkumotos ceļus ar stilu. Pārdoto vienību skaits 1970. gadā pārsniedza 40 000. Pateicoties pirmās paaudzes Z modelim, radās mantojums, kura vērtība, stils un veiktspēja ir turpinājusi iedvesmot inovācijas mašīnbūvē un aizrautību, saglabājot Z kā segmenta līderi gadu desmitiem.

 

Nākamo piecu gadu desmitu laikā Nissan izlaida vairākus ierobežota laidiena Z automobiļus par godu svarīgiem notikumiem.

 

1980. gada Datsun 280ZX 10. gadadienas laidiens

 

 

Par godu pirmā Z 10. gadadienas svinībām Nissan izlaida īpašu ierobežota skaita 280ZX modeli. Iepriekšējo Z automobiļu panākumi deva iespēju aprīkot 280ZX modeļus ar uzlabotiem materiāliem, piemēram, ādas sēdekļiem un augstas kvalitātes stereo — atkāpe no sportiskās, tomēr ekonomiskās pieejas oriģinālajā 240Z.

 

Tas tikai izgatavots vien 3000 eksemplāros un mūsdienās 280ZX 10. gadadienas laidiena modelis tiek uzskatīts par lielisku kolekciju automobili. Populārākā modeļa aprīkojuma komplektācija ietvēra divtoņu melnas-zelta krāsas rakstu ar akcenta svītrojumu, kas tika izgatavots 2500 eksemplāros. Atlikušie 500 eksemplāri bija ar sarkanu-melnu krāsojumu. Katram 280ZX 10. gadadienas laidiena modelim bija plāksnīte ar laidiena numuru. (Kanādas modeļiem bija kļavas lapas emblēma.)

 

1980. gada Datsun 280ZX bija 2,8 litru vienrindas 6 cilindru dzinējs, kas ražoja 132 zirgspēkus un 144 mārciņas uz pēdu griezes momentu. Jauda tika pārnesta uz aizmugurējiem riteņiem ar 5 pakāpju manuālo pārnesumkārbu. Citas īpašas iezīmes ietvēra zeltītu Z emblēmu uz dzinēja pārsega, zelta vai melnas krāsas vieglmetāla diskus, jubilejas vainagu uzlīmes uz priekšējiem spārniem un lūkas, priekšējo lukturu tīrītājus, jauna dizaina pārnesumu kloķi, miecētas vai burgundijas krāsas ādas sēdekļus, tonētu T-stieņa jumtu, un 40 vatu elektriski pastiprinātu četru skaļruņu skaņas sistēmu.

 

1980. gads

 • · Populārākā dziesma (Billboard): Blondie “Call Me”
 • · Labākā filma: “Krāmers pret Krāmeri”
 • · Populārākais TV seriās: “Dalasa”
 • · Citi ievēojami Nissan gada modeļi: Sunny (B310), Pulsar (N10)

 

1984. gada Nissan 300ZX Turbo 50. gadadienas laidiens

 

 

Ar 1984. gada Nissan 300ZX Turbo 50. gadadienas laidienu tika svinēta 50 gadu jubileja kopš Nissan dibināšanas 1933. gada decembrī. ASV tirgum tikai izgatavoti tikai 5148 šī automobiļa eksemplāri, un Kanādai tikai izgatavoti papildu 300 eksemplāri.

 

1984. gada 300ZX Turbo bija aprīkots ar 3,0 litru V-6 dzinēju, kas ražoja 200 zirgspēkus un 227 mārciņas uz pēdu griezes momentu. Transmisija bija vai nu 5 pakāpju manuālā, vai 4 pakāpju automātiskā. Salonā bija baudāms 80. gadu dizains un tehnoloģijas, kas tolaik tika uzskatītas par modernām, piemēram, skaņas sistēmas vadība uz stūres, digitāli nolasījumi un elektroniski vadīta sporta piekare.

 

300ZX 50. gadadienas laidiena modeļu aprīkojums ietvēra: “Nissan 50th Anniversary” (Nissan 50. gadadiena) jubilejas plāksni, unikālus priekšējo spārnu un aizmugurējo spārnu atlokus un turbīnas stila vieglmetāla diskus ar zeltītiem akcentiem uz ribām. Salons bija aprīkots ar unikālām iešūtām nozīmītēm ādas sēdekļos un salona paklājiņos, futūristisku digitālu mērinstrumentu paneli ar dominējošu vairāku LED tahometru, ātruma displeju un G spēka indikatoru, kā arī Bodysonic pastiprinātāju ar pielāgojamu intensitāti, kas priekšējiem sēdekļiem piešķīra rīboņu, balstoties uz vadības sistēmā izvēlēto skaņas profilu atskaņotajai mūzikai.

 

1984. gads atzīmēja ne vien pavērsienu Nissan kā automobiļu ražotāja vēsturē, bet arī Z kā pārdotāko sporta automobili Amerikā.

 

1984. gads

 • · Populārākā dziesma (Billboard): Prince "When Doves Cry"
 • · Labākā filma: "Maiguma valoda"
 • · Populākais TV seriās: "Dinastija"
 • · Citi ievēojami Nissan gada modeļi: Silvia (S110), Datsun Truck (720)

 

2005. gada Nissan 350Z 35. gadadienas laidiens

 

 

Pēc īslaicīgas vietējā Japānas tirgus pamešanas 2000. gadā (1997. Ziemeļamerikā) 2003. gadā jaunais Z ātri vien iekaroja pasauli. Pirmais atdzimušais Z tika izgatavots ar uzņēmuma inovatīvo FM (Front Midship) platformu, un tas bija aprīkots ar augstas veiktspējas 3,5 litru V-6 dzinēju. Tā dēvētais VQ (no VQ35ED) dzinējs ražoja 287 ZS un 274 mārciņas uz pēdu griezes momentu.

 

2005. gadā Nissan izstrādāja īpašu versiju, lai atzīmētu Z modeļa 35. gadadienu. Nissan 350Z 35. gadadienas laidiena modelis bija pieejams Ultra Yellow, Silverstone vai Super Black krāsā, un tas bija aprīkots ar veiktspējas uzlabojumiem un jauninājumiem.

 

Nissan inženieri vēlreiz pielāgoja dzinēju, iegūstot papildu 13 ZS un kopā sasniedzot 300 ZS. Pārnesumi tika pārslēgti ar 6 pakāpju manuālo pārnesumkārbu. Cits šī jubilejas modeļa aprīkojums ietvēra ekskluzīvus 5 spieķu, 18 collu vieglmetāla diskus, mazu priekšējo spoileri, Brembo® bremzes, īpašas nozīmītes, kā arī Bose® sešu skaļruņu premium skaņas sistēmu.

 

2005. gads

 • · Populārākā dziesma (Billboard): Mariah Carey "We Belong Together"
 • · Labākā filma: "Miljons dolāu mazulīe"
 • · Populārākais TV seriās: "CSI Lasvegasa"
 • · Citi ievēojami Nissan gada modeļi: GT-R PROTO, Frontier NISMO (D40)

 

2010. gada Nissan 370Z 40. gadadienas laidiens

 

 

2009. gadā 350Z VQ dzinējs ieguva darba tilpuma palielinājumu līdz 3,7 litriem, kā rezultātā automobiļa nosaukums tika nomainīts uz 370Z. Gadu vēlāk Nissan iepazīstināja ar 370Z 40. gadadienas laidiena modeli. Īpašais laidiena modelis, kam tika izgatavoti vien 1000 eksemplāri, bija balstīts uz tūrisma klasi, aprīkots ar manuālu transmisiju un sporta komplektu, kurā ietilpa priekšējais un aizmugurējais spoileris, Nissan sporta bremzes, 19 collu RAYS sakausētā alumīnija vieglmetāla diski, plūstošs ierobežotas slīdes diferenciālis un uzņēmuma inovatīvā SynchroRev Match® transmisijas tehnoloģija.

 

Automobili vizuāli izcēla īpašs krāsojums — “40th Graphite”, kā arī sarkani bremžu suporti un 40. gadadienas plāksnes. Bagātīgi sarkano ādas sēdekļu aizmugurēs bija gofrēts 40. gadadienas logotips, ādas durvju paneļu ieliktņi un pārnesumu pārslēgs, kā arī stūre ar ādas apdari un sarkanu “beisbola” nošuvumu. Katram automobilim bija jubilejas plāksnīte un premium satīna automobiļa pārsegs.

 

2010. gads

 • · Populārākā dziesma (Billboard): Ke$ha "TiK ToK"
 • · Labākā filma: "Sapieris"
 • · Populārākais TV seriās: "Amerikāņu elks"
 • · Citi ievēojami Nissan gada modeļi: LEAF, Juke (F15), Nissan jaunā mobilitātes KONCEPCIJA

 

Z tika sākotnēji radīts 1969. gadā kā cenas ziņā pieejams ikdienas sporta automobilis. Kopš tā laika šī pieeja ir saglabājusies katra Z modeļa pamatā. Nav nekāds brīnums, ka fani mūsdienās, piesēžoties pie stūres, ir tik pat aizrauti kā visu pēdējo 50 gadu laikā.