You Plus

Nissan nāk klajā ar IMQ koncepciju 2019. gada Ženēvas automobiļu izstādē

Progresīvs dizains un četru riteņu piedziņas e-POWER sistēma raksturo nākamās paaudzes krosoverus.

 

 

 

Ženēvas automobiļu izstādē Nissan nāca klajā ar pilnīgi jauno IMQ koncepcijas automobili, kas ir progresīvu tehnoloģiju un dizaina sasniegums un iezīmē nākamās paaudzes krosoveru attīstības virzienu.

 

Ženēvas automobiļu izstādē prezentētais IMQ nemanāmi sapludina Japānas mantojumu un jaunākās, uz personām vērstās tehnoloģijas. Tas ietver jaunākās inovācijas, kuras sniedz Nissan Inteliģentā mobilitāte — zīmola redzējums par automobiļu būves un transporta nozares attīstību. Šī automobiļa stils atspoguļo Nissan kā krosoveru sektora priekšgājēju un līderi un to var noprast pēc satriecošā izskata, kas izaicina Eiropas krosoveru iespējas.

 

Galvenā IMQ sastāvdaļa ir jaunās paaudzes e-POWER sistēma — 100 % elektriska motorpiedziņas sistēma, kas nodrošina tūlītēju, lineāru paātrinājumu. Tā ir attīstīta, balstoties uz e-POWER tehnoloģiju, kura šobrīd ir pieejama Japānā pārdotākajā Nissan Note un Serena modelī. IMQ šī sistēma nodrošina 250 kilovatu lielu kopējo jaudu un 700 Nm griezes momentu.

 

Šī augstā jauda tiek sniegta, pateicoties jaunajai, ar vairākiem motoriem darbināmajai četru riteņu piedziņas sistēmai, kura nodrošina precīzu un neatkarīgu katra riteņa vadāmību. e-POWER un četru riteņu piedziņas sistēmu kombinācija ir ideāli piemērota apstākļiem, kuros saķere ar ceļu ir vāja, piemēram, sniegotiem Alpu ceļiem ārpus Ženēvas.

 

IMQ piedāvā paplašinātu ieskatu Nissan tehnoloģiju redzējumā. Šis automobilis ir aprīkots ar braukšanas palīgsistēmas Nissan ProPILOT* jaunākās paaudzes prototipa versiju, kura var nodrošināt uzlabotas autonomās braukšanas spējas. Modelī ietverta arī Nissan tehnoloģija Invisible-to-Visible, kura 2019. gada janvārī tika prezentēta Starptautiskajā Patērētāju elektronikas izstādē (CES).

 

Eksterjera un interjera dizains saplūst vienotā veselumā

IMQ izmēru dēļ tiek ierindots Eiropas C — krosoveru — segmenta centrā. Tam ir skaidrs un vienkāršs dizains, kurā eksterjers un interjers saplūst vienotā veselumā. Šis princips visvairāk izceļas automobiļa virsbūves līnijās, kas veidotas, lai radītu vienotas, turpinātas virsmas iespaidu.

 

Ar IMQ Nissan dizaina valodā tiek iezīmēts jauns, bezbailīga dizaina virziens. Tas ir veidojies no Nissan nozīmes, kas iestrādāta “V-motion” priekšējā režģī, kurš, savukārt, ar nolūku izpildīts neuzkrītošākā formā. Vertikālā virzienā šis režģis saplūst ar motora pārsegu, bet horizontāli pārtop par priekšējo buferi, lai vēlāk izveidotu asus stūrus ārējās malās. Motora pārsegā ir iespaidīgi griezumi ar hromētām malām, kuri stiepjas no vietas, kur spārni iznāk ārā no riteņu arkām, un paslēpjas zem centrālā paneļa.

 

Automobiļa aizmugurē vertikāla līnija stiepjas no gaismas lukturu kopas, lai atdalītu gaisu, kas plūst gar sāniem, veicinot aerodinamisku automobiļa kustību. Vertikālās līnijas augšējais gals ir iekļauts jaunajā, slaidajā Nissan “bumeranga” gaismas lukturu kopas interpretācijā. Vienā virsmā izpildītās bagāžas nodalījuma durvis beidzas pie aizmugurējiem spārniem, atdarinot motora pārsega dizainu.

 

Rūpīgāka automobiļa apskate atklāj, ka eksterjera apakšējās daļās, kuras ir tumšākā krāsā, ir plaši izmantotas trīsdimensionālas līnijas. Šie detalizētie slāņi, kas pazīstami ar nosaukumu “lamellas”, ir raksturīgi Japāņu tradicionālajam dizainam un stiepjas visapkārt automobilim.

 

Eksterjers ir papildināts ar 22 collu vieglmetāla diskiem, kas aprīkoti ar “Bridgestone Connect” riepām. Šīs “viedās” riepas nodod informāciju vadītājam, izmantojot grafisku lietotāja saskarni. Pārsūtītie dati ietver informāciju par riepu kravnesību, spiedienu, temperatūru un protektora dziļumu. Tas palīdz IMQ automātiski kalibrēt automobilī iekļautās drošības sistēmas, lai tās optimāli darbotos.

 

Japāņu dizaina motīvi, kas apvienoti ar mūsdienīgām tehnoloģijām, pārsteidz arī automobiļa interjerā. IMQ durvis ir piestiprinātas pie ārējām malām un, atverot tās, paveras skats uz futūristisku, plašu interjeru ar atsevišķiem sēdekļiem, kas vienmērīgi paceļas pār lamellas seguma grīdu, kura nodrošina vizuālu saikni ar eksterjeru.

 

Salona priekšpusē izceļas labi atpazīstamais Nissan “planējošā spārna” formas instrumentu panelis, no kura apakšas starp priekšējiem sēdekļiem “iznirst” centrālā konsole un stiepjas līdz pat automobiļa aizmugurei.

 

Katrs izteiksmīgās formas sēdeklis ir apvilkts ar divu toņu 3D tehnisko audumu, kurā ar lāzeru izgriezts ģeometrisks raksts, kuram iedvesma gūta no Japāņu kumiko koka izstrādājumiem. Raksts, tāpat kā sēdekļu aizmugures bagātīgā metāliskā apdare, turpinās arī uz instrumentu paneļa, durvju apšuvuma un bagāžas nodalījuma pārsega. Lamellas ir iekļautas arī durvju apšuvumā un sēdekļu aizmugures augšējā daļā kā pagalvju balsti.

 

Nākotnes vadības tehnoloģijas labākai braukšanai

Viss, kas atrodas IMQ interjerā, ir vērsts uz vadītāja vajadzībām. Tas tiek demonstrēts grafiskajā lietotāja saskarnē, kurā spēcīgi izceļas instrumentu panelī iegultais 840 mm diagonāles ekrāns. Kad ekrāns ir izslēgts, tas ir pilnīgi melns kā viedtālrunim, bet, ieslēdzot ekrānu, tas it kā “atdzīvojas”, lai parādītu e-POWER statusu un citu automobiļa informāciju. Vienmēr ir skaidri redzamas arī melnās lamellas, kas atrodas aiz ekrāna.

 

IMQ virtuālā personiskā palīgsistēma ir izvietota mazākā, sekundāras nozīmes ekrānā, kas atrodas virs centrālās konsoles. Reaģējot uz vadītāja ievadi, tā uzlabo braukšanas pieredzi, vadot tādas automobiļa funkcijas kā, piemēram, navigāciju.

 

Automobiļa stūre ir veidota ergonomiskā formā, lai vadītājs varētu braukt ērtā pozā un labi pārredzēt instrumentu paneli. Progresīvie, mīkstā materiāla kloķu pārslēgi ir iebūvēti stūres aizmugurē.

 

Tehnoloģiju nozares sasniegums

IMQ ir aprīkots ar Nissan Invisible-to-Visible (I2V) tehnoloģiju — 3D saskarni, kurā “reālā pasaule” saplūst ar virtuālo. Nissan izstrādātā I2V tehnoloģija palīdz automobiļu pasažieriem saskatīt to, ko citādi viņi neredzētu, šādi vairojot uzticību un prieku, ko viņi gūst braucot.

 

Tagad ir iespējams saskatīt “neredzamo”, pateicoties Nissan Omni-Sensing tehnoloģijai, kura apvieno IMQ reālajā pasaulē iegūto informāciju par apstākļiem automobilī un ārpus tā ar virtuālās pasaules informāciju, kura tiek parādīta vadītājam un pasažierim, lai gūtu bagātīgu jauktas realitātes pieredzi.

 

Šī tehnoloģija var palīdzēt vadītājiem ieraudzīt to, kas atrodas aiz stūra, tā vizualizē precīzu informāciju par sastrēgumiem — ieskaitot to iemeslus — un nosaka maršrutu alternatīvas, lai novērstu stresu brauciena laikā. Vadītājiem ir iespēja baudīt virtuāla pasažiera kompāniju, kas mašīnas salonā tiek parādīts kā 3D papildinātas realitātes avatārs.

 

Nissan mērķis ir nākotnē izveidot autonomu braukšanu, kā tas izklāstīts Nissan Inteliģentās mobilitātes redzējumā, un ir atspoguļots arī IMQ. Automobilis ir aprīkots ar progresīvu ProPILOT braukšanas palīgsistēmas prototipu, kas palīdz vadītājiem, braucot pa pilsētas ielām vai starppilsētu šosejām. Tas ir iespējams, pateicoties plašam klāstam augsti attīstītu sensoru, radaru un kameru, kuras izvietotas visā automobilī un spēj interpretēt ceļa, satiksmes un informācijas signālus, lai padarītu braucienu vienmērīgu un pārliecinošu.

 

IMQ dizainu caurstrāvo tradicionālās un mūsdienu Japānas ietekme, un tas parāda ar Nissan Inteliģentās mobilitātes tehnoloģijām aprīkoto nākotnes krosoveru sniegtās iespējas,” sacīja Alfonso Albaisa (Alfonso Albaisa), Nissan Dizaina nodaļas vecākais viceprezidents. “IMQ interjers un eksterjers ir kļuvis par vienotu veselumu, iezīmējot iespējamo Eiropas Nissan trešās paaudzes krosoveru dizaina attīstības virzienu.”

 

Kopējais garums

4 558 mm

Augstums

1 560 mm

Platums

1 940 mm

Riepas

22 collu pielāgotas “Bridgestone Connect” riepas

Spēka piedziņa

e-POWER ar 1,5 l turbokompresora benzīna dzinēju un ar vairākiem motoriem darbināmu četru riteņu piedziņu

Jauda

250 kW un 700 Nm griezes moments